Presentaties en lezingen van het 13e WMS congres

Op 27 november 2019 vond het 13e WMS congres plaats in de ReeHorst in Ede met dit jaar als thema: Meer verantwoordelijkheden, meer samenwerking. En dag met inspirende workshops en lezingen voor iedereen die betrokken is medezeggenschap in het funderend onderwijs.
De workshops werden mogelijk gemaakt door alle landelijke onderwijsorganisaties, Onderwijsgeschillen, School en Veiligheid, Nederlands Centrum Jeugdgezondheidszorg, VTOI-NVTK en enkele mr-leden. Ook Boris van der Ham, de keynote speaker van de ochtend, organsieerde een masterclass.
Hieronder treft u aantal van de presentaties van de workshops en lezingen en het gedicht 'De MR, echt wel'.
- Gedicht 'De MR, echt wel'
Downloaden presentaties van de workshops en lezingen
03. De OPR 5 jaar in bedrijf (pdf) - Joost Vreuls, VOO
04. Scherp aan de wind met de ambtelijk secretaris als fokkenmaat (pdf) - Ron van der Wens, VOO
05. Wat is het effect van mijn rol in de MR op het functioneren van de MR? (pdf) - Henk Nieborg, CNV Academie
08. Geldstromen door de school (pdf) - Lobke Vlaming en Marije vd Berg
09. De ouderbijdrage. Wie wordt het kind van de rekening? (pdf) - Sjoerd van Geffen, Ouders & Onderwijs
10. Volg het onderwijsgeld voor het (speciaal) basisonderwijs (pdf) - Jeroen Peters, VOO
11 en 29. Meer verantwoordelijkheden, meer samenwerking (pdf) - Geke Versprille, Remko Littooij, Henny van Bergen en Koos Beljon, FvOv
13. PO Medezeggenschap en samenwerking (pdf) - Kees Jansen, Verus
16. Verantwoorden is samenwerking (prezi) - Kim van Eijck, VO-raad en Wisselwerking
18. Het antwoord op zorgelijk ziekteverzuim bij leerlingen! (pdf) - Mark Weghorst, NCJ
20. Samen werken aan samenwerking (pdf) - Jan Stuijver, AVS
21. MR en werkdruk (pdf) - Annemieke Schoemaker, CNV Academie
23. Verbeter de samenwerking door de kennis van groepsdynamica en effectieve communicatie (pdf) - Heidi Habben Jansen
24 en 33. Basisworkshop MR (pdf) - Annemarie van Luik, AOb
26 . Let's Team up (pdf) - Katja van Wel en Philippe Abbing
31. VO Medezeggenschap en samenwerking (pdf) - Kees Jansen, Verus
36. De veranderende rol van de medezeggenschap rondom financien (pdf) - Melanie Lassooij, CNV Academie
42. Invloed van ouders in de medezeggenschap.(blog) Resultaten van een onderzoek gehouden onder scholen in primair en voortgezet onderwijs in Amsterdam - Mira Huussen
43. Ouders in en om de school (pdf) - Arline Spierenburg, Ouders &Onderwijs
44. Actuele ontwikkelingen (pdf) - Janine Eshuis, VOS/ABB
45. Begroting vlot en kort (pdf) - Jeroen Peters, VOO
47. Samen op weg naar de samenwerkingsschool (pdf) - Willibrord vd Besselaar en John van Engelen, Sint Bonaventura
L. de Bruin, 'Professionalisering MR steeds belangrijker', MR magazine, 2020-1 p.12-13